Skatås X-trail 2011

Den 12 juni är det dags för att återupprepa fjolårets succé med Skatås X-trail. Upplägget är ungefär det samma som ifjol, och det krävs att vi hjälps åt för att klara av arrangemanget under tävlingsdagen.

Vi kommer att liksom förra året ha start och mål vid Brudarebackens skidstuga. Vi behöver som sagt arrangörshjälp huvudsakligen under tävlingsdagen den 12 juni ungefär mellan ca 10:00 och 15:00. En lista på de funktioner som behöver bemannas är listade på:

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvbwOEZCx9n2dE5JUVhFN1RSRXgtZDA1RVdlZDdnNEE&hl=sv&authkey=CIuU7vgF

Där har vi också listat några personer som förslag som huvudansvariga för vissa funktioner. De flesta är tillfrågade. Några är det inte.
Anmäl gärna så snart som möjligt om ni kan hjälpa till eller inte. Skriv i kommentarfältet nedan eller skriv direkt i google-dokumentet ovan om ni vill bemanna någon specifik funktion.
All hjälp räknas, även om det bara är en liten stund.
Om man inte kan vara med tävlingsdagen, kanske man kan hjälpa till med banmärkning eller TC-byggnation vilket sker en eller ett par dagar innan tävlingen.

Är det någon funktion vi glömt i dokumentet eller om bedömningen om antal personer som behövs vid varje funktion är felaktig så får ni gärna lägga till eller ändra.

 

2011-05-27 16:44 Markus J
Jag kan inte hjälpa till på tävlingsdagen eftersom brorsan tar studenten, men gör gärna en insats som kan genomföras någon dag innan.

2011-06-01 06:13 Rikard A
Jag snackade vätskekontroller med Martin L i går, så jag räknar med att kunna hjälpa till där.

2011-06-01 19:20 Stina S
Jag (med Hedvig) kommer att finnas till hands där det behövs, ex vid markan fram till kl 13.45.

Nyheten publicerad på gamla websiten

Ad Ministrator
Admin a.k.a. Glenn, har postat många artiklar på hemsidan. Mest är det för att han migrerade dem från gamla webbsidan och då automatiskt fick cred för att skrivit dem...

Lämna ett svar